Vitae 3v1 ENN E27 biodynamická žárovka Hynek Medřický

Značka: Hynek Medřický

Tři unikátní světla v jedné žárovce:

  • Oranžový krok bez modré a zelené (1200 K)
  • Žlutý krok (PC Amber), CRI 95
  • Medový krok (2000 K), CRI 96 

Ideální na večerní relaxaci a přípravu na spánek.

PRONÁJEM žárovky (třeba jen na vyzkoušení) je možný na bulbsharing.com

Dostupnost Skladem (>5 ks)
2 490 Kč
Vitae 3v1 ENN E27 biodynamická žárovka Hynek Medřický
Značka: Hynek Medřický
Vitae ENN EN
Doprava zdarma

Vitae 3v1 ENN

Nová verze biodynamické žárovky Vitae ENN (Evening–Night–Night, tedy večer–noc–noc) disponuje třemi kroky, stejně jako žárovky Vitae DEN (Day–Evening–Night) a Vitae EEN (Evening–Evening–Night). První oranžový krok Vitae ENN je totožný s prvním krokem žárovky Vitae DEN i EEN, druhý krok je žlutýrozšířeným inovativním spektrem a třetí medový krok někteří z vás znají již z Vitae EEN. Vitae ENN je vhodná i dle svého názvu na večerní relaxaci, přípravu na spánek a případně i na noc (kojení, návštěva toalety…).

  1. Oranžový krok bez modré a zelené (1200 K), jak ji znáte ze základní Vitae DEN. Barevně je jako doutnající oheň, jako když hoří dřevo. Používá se 90 min před spánkem (hygiena v koupelně, čtení v ložnici atp.) a v průběhu noci v případě vzbuzení, protože nedesynchronizuje cirkadiánní rytmus a nepotlačuje tvorbu melatoninu, hormonu tmy.
  2. NOVÝ žlutý krok (PC Amber, 1800 K, CRI 95) bez modré, s minimem azurové a zelené s rozšířeným spektrem, po tzv. deep red oblast vlnových délek, která má podle dostupných vědeckých studií pozitivní účinky na ochranu sítnice oka.
  3. Medový krok (2000 K, CRI 96) s minimem modré a zelené, barevně připomíná hřejivý oheň svíčky. Doma vytvoří krásnou atmosféru teplého světla, ideální na relaxaci večer předtím, než budete 90 min před spánkem používat první oranžový krok.

Funguje s běžným závitem E27.
Žárovky Vitae nemají podprahové blikání (flicker-free), na které jsou někteří z vás citliví, díky tomu si vaše oči lépe odpočinou.

K zakoupení samostatně nebo v balíčku s ostatními Vitae žárovkami

Ovládání:
Žárovka se přepíná obyčejným vypínačem (na kabelu lampy či ve zdi).
Při rozsvícení po dobu delší než 11 sekund od minulého zapnutí se VŽDY rozsvítí oranžové světlo, zcela bez modré a zelené spektrální složky, a tedy bezpečné během přípravy organismu na spánek (90 minut před spaním), během noci a před východem slunce.

Při vypnutí a opětovném zapnutí do 11 sekund se rozsvítí žluté světlo bez vyzařování v modré oblasti a s výrazně sníženým podílem azurové a zelené složky, vhodné do obývacího pokoje či k jídelnímu stolu nebo i na čtení před spaním, doporučujeme však na posledních 30­–45 minut přepnout do 1. oranžového kroku, které neobsahuje ani azurovou a ani zelenou.

Při vypnutí žlutého světla a opětovném zapnutí do 11 sekund se rozsvítí medové světlo se sníženým podílem modré složky, vhodné na večerní relaxaci.

Žárovka je primárně určená do lokálních lamp na čtení v posteli, na stůl či ke křeslu na čtení., nikoliv jako hlavní

  1. krok – režim NOC 1,4 W, oranžová (1200 K)
  2. krok – režim NOC 3,1 W, PC Amber (1800 K), CRI 95
  3. krok – režim VEČER 4,1 W, 2000 K, CRI 96

Rozměry: délka 12 cm, průměr 7 cm

Designer: Hynek Medřický

Výrobce: AS 2031, Sázavská 32, Praha 2, Česká republika

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: